Župne obavijesti

26. Nedjelja kroz godinu / 01.10.2017.

Zaista, kažem vam, carinici i bludnice pretekoše vas u kraljevsto Božje!

SPOMENDANI OVOGA TJEDNA

02. 10. ponedjeljak, sv. Anđeli Čuvari

04. 10. srijeda, sv. Franjo Asiški, redovnik

07. 10. subota, Bl. Dj. Marija od Krunice, Kraljica Krunice

 

DJEČJI ZBOR  „BL. MARIJA TEREZIJA OD SV. JOSIPA“

Zahvalni Bogu i našim časnim sestrama nastavljamo tradiciju njegovanja liturgijske – crkvene pjesme, ponovno okupljamo naše najmanje pjevače u dječji zbor. Stoga pozivam djevojčice i dječake od prvog do osmog razreda koji se žele uključiti da u ponedjeljak u 19,15 sati dođu na probu pjevanja. Zbor je dobio ime po bl. Majci utemeljiteljici karmelićanki Božanskog Srca Isusova.

 

NEDJELJA ZAHVALNICA

Najavljujemo proslavu nedjelje zahvalnice koja će biti u nedjelju, 15. listopada.  Zahvaljujemo Bogu na svim duhovnim i materijalnim plodovima. Župljane koji se žele odjenuti u tradicionalne narodne nošnje molim da se prijave u ured. Isto tako obrtnike i firme sa teritorija župe koji žele zahvaliti za blagoslovljen rad u protekloj godini molimo neka se prijave.

 

LISTOPADSKE  POBOŽNOSTI

U Marijinom mjesecu želimo podsjetiti na važnost i ljepotu molitve svete krunice. Bilo bi lijepo, osobito u ovom mjesecu, moliti zajedno u obitelji, s prijateljima ili pak u župi, svetu krunicu.

Kroz mjesec listopad utorkom krunicu predmole čitači; srijedom središnji župni zbor, četvrtkom župni caritas a petkom molim da se prijavi muški svijet koji želi sudjelovati u predmoljenju.  Ostale dane predmole redovne moliteljice. Zajednička molitva je dragocjeni trenutak da se obiteljski život, prijateljstvo i župna zajednica učine još čvršćima! Molitvu svete krunice u našoj crkvi započinjemo svaki dan u 18 sati, a subotom u 7 sati.

 

SUSRET ZAJEDNICE MLADIH

Sve mlade u našoj župi pozivamo na susrete koje se održavaju svaki petak u 20,00 sati. Dragi naši mladi vjerujem da će ovi susreti uistinu biti svjetlo na vašem životnom putu i pokazatelj zrelosti župe Duha Svetoga. Želimo da zajedno rastemo i hodimo kao katolička mladež koja je spremna svjedočiti i naviještati Isusa Krista.

 

CJELODNEVNO KLANJANJE

Na prvi petak,  u samostanskoj kapelici naših sestara Karmelićanki božanskog Srca Isusova, divna je prigoda tijekom dana pohoditi Isusa u presvetom oltarskom sakramentu.

 

EUHARISTIJSKO KLANJANJE U ČETVRTAK U 20,00 SATI

Adresa: E.Kumičića 16, 
35000 Slavonski Brod
Tel./faks.: 035/410-559; 
mob: 091/5360512
E-mail:
zupaduhasvetog@gmail.com
Župnik: vlč. Florijan Kvetek
Župni vikar: vlč. Petar Maskaljević

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA TOKOM GODINE

Ponedjeljak: Neradni dan
Utorak: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Srijeda: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Četvrtak: 9:00-12:00
Petak: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Subota: 9:00-12:00

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA TIJEKOM LJETA

Ponedjeljak: Neradni dan
Utorak, četvrtak i subota:
9:00-12:00
Srijeda i petak: 16:00-17:30

ŽUPNI URED

Kontakt
Često postavljana pitanja