Župne obavijesti

2. Nedjelja Došašća / 10.12.2017.

Poravnite staze Gospodnje!

SPOMENDANI OVOGA TJEDNA

13. 12. srijeda, sv. Lucija                                   14. 12. četvrtak, sv. Ivan od Križa

15. 12. petak, bl. s. Jula i Drinske mučenice

DOŠAŠĆE – MISE ZORNICE

Vrijeme Došašća priprava je za godišnju proslavu rođenja Spasitelja našega Isusa Krista. Najbolja priprava za Kristov rođendan je slavlje dnevne svete mise – ZORNICE, koja će u našoj župi biti od sutra u 6 sati za radnički svijet te u 7 sati za djecu i one kojima ovaj termin odgovara. Subotom je samo jedna zornica u 7 sati. Mogućnost za svetu ispovijed svakoga dana za vrijeme zornica.  Za vrijeme došašća kroz milostinju sakupljati ćemo milodare za pučku kuhinju i potrebite u našoj župi.

DAN BOLESNIKA

Danas u našoj crkvi božićni je susret starijih, bolesnih i nemoćnih župljana naše župe. Ispovijed je u 15.00 sati a nakon toga sveta misa u 15.30, s mogućnošću sakramenta bolesničkog Pomazanja  za bolesnike. Ispovijed bolesnih i nemoćnih po kućama bit će od 11. do 13. prosinca.

NEDJELJA CARITASA

Treću nedjelju došašća već niz godina u našoj Crkvi u Hrvatskoj slavimo nedjelju Caritasa. Taj dan razmišljamo o djelotvornoj ljubavi prema bližnjemu, mislimo na one koji su sami ili usamljeni, bolesni, ostavljeni i zaboravljen, zlostavljani, mučeni, progonjeni, na sve one čiji se glas ne čuje. Molimo za njih i prikupljamo materijalnu pomoć. Slijedeće nedjelje naš župni Caritas imati će prigodnu prodaju nakon svetih misa.

LUKNO I NAMJENSKI DAROVI

Molim i pozivam župljane koji nisu podmirili dar za dolično uzdržavanje, LUKNO, neka doprinesu za crkvene potrebe. Do sada je to učinilo 724 obitelji.

KALENDARI

U župnom uredu možete kupiti kalendare za slijedeću godinu.

KATEHEZA ZA ODRASLE VJERNIKE

Sukladno odlukama Druge biskupijske sinode i potrebi Evangelizacije svih vjernika nastavljamo s katehetskim susretima za odrasle vjernike. Susreti se održavaju u našoj katehetskoj dvorani srijedom u 20 sati. Ovoga tjedna je kateheza za članove župnog CARITASA.

PREDSTAVLJANJE  KRIZMANIKA

Slijedeće nedjelje, 17. prosinca na misi u 18,30 župa će se upoznati s našim kandidatima za sakrament sv. potvrde. Bilo bi poželjno da budu prisutni roditelji i kumovi!

FOLKLORNI ANSAMBL BROD

U nedjelju, 17. prosinca svetu misu u 10 sati animirati će pjevanjem članovi Folklornog Ansambla Brod. Nakon mise predstaviti će nam se izvedbom nekoliko božićnih skladbi.

 

EUHARISTIJSKO KLANJANJE U ČETVRTAK U 20 SATI!

Adresa: E.Kumičića 16, 
35000 Slavonski Brod
Tel./faks.: 035/410-559; 
mob: 091/5360512
E-mail:
zupaduhasvetog@gmail.com
Župnik: vlč. Florijan Kvetek
Župni vikar: vlč. Petar Maskaljević

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA TOKOM GODINE

Ponedjeljak: Neradni dan
Utorak: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Srijeda: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Četvrtak: 9:00-12:00
Petak: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Subota: 9:00-12:00

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA TIJEKOM LJETA

Ponedjeljak: Neradni dan
Utorak, četvrtak i subota:
9:00-12:00
Srijeda i petak: 16:00-17:30

ŽUPNI URED

Kontakt
Često postavljana pitanja