Nekada i danas

Župnici, župni vikari i đakoni koji su djelovali ili djeluju u ovoj župi

Kroz ovih 50 godina ova je župa imala veliki broj svećenika i đakona koji su u njoj djelovali: dijelili sakramente, te pratili župljane od rođenja do ispraćaja u vječni život.

ŽUPNICI

  1. Mons. Vid Mihaljek (Majkovec, 21.06.1921.-Beograd, 24.02.1989.); župnik župe Sv. Stjepana, danas župa Gospe od Brze pomoći, osnivač župe.
  2. Vlč. Rafael Brnić, (Račinovci, 27.03.1937.-Našice, 21.07.1984.); kapelan župe sv. Stjepana imenovan prvim upraviteljem, 1964.-1965.
  3. Mons. Marko Majstorović (Nuštar, 06.11.1928.-Sl. Brod, 04.06.2004.); za svećenika zaređen 06.07.1952. u Đakovu; dolazi iz Tordinaca za upravitelja 1965., a župnik od 25.12.1966. do 19.08.2003. godine kada je umirovljen.
  4. Mons. Stjepan Belobrajdić (Osijek, 19.02.1947.); za svećenika zaređen 29.06.1973. u Đakovu, dolazi iz župe sv. Leopolda Mandića Sl. Brod, za župnika od 20.08.2003. - 19.08.2014.
  5. vlč. Florijan Kvetek,

 

ŽUPNI VIKARI - KAPELANI

  1. vlč. Antun Markić (Aladinići, 09.06.1944.) mladomisnik, od 17.02.1970. dolazio subotom, nedjeljom i blagdanima.
  2. vlč. Borislav Romić (Rakitno /BiH/, 05.07.1946.), mladomisnik, od 15. 02. 1972.
  3. vlč. Stjepan Belobrajdić, mladomisnik, od 16. 09. 1973. do 30.04.1974.
  4. vlč. Andrija Križanović (Poljanci, 18.05.1947.) mladomisnik, od 01.05.1974.
  5. vlč. Ilija Aračić (Grk /BiH/, 12.10.1948.) mladomisnik, od 01.10.1975.
  6. vlč. Ivan Tunjić (Gunja, 06.12.1952.) mladomisnik, od 01.09.1977. do 30.06.1980.
  7. vlč. Ante Pavlović (Miši /BiH/, 19.06.1953.); dolazi kao kapelan iz Osijeka II. Tvrđa, od 01.08.1980. do 15.05.1983.
  8. vlč. Vinko Dubravac (Gornja Tramošnica /BiH/, 01.04.1960.); mladomisnik, 01.09.1988.-31.08.1989.
  9. vlč. Robert Mackuljak (Osijek, 11.05.1976.), dolazi kao kapelan iz Ivankova, od 19.08.2003. do 19.08.2004.
  10. vlč. Zdravko Čabrajac (Osijek, 16.12.1978.), mladomisnik, od 20.08.2004. do 21.08.2005.
  11. vlč. Markan Kormanjoš (Osijek, 16.08.1976.) dolazi kao kapelan iz župe Sl. Brod I., od 22.08.2005. do 18.08.2007.
  12. vlč. Đula Andraši (Osijek, 10.05.1962.) dolazi kao kapelan iz župe Ivankovo, od 19.08.2007. do 17.08.2008.
  13. vlč. Robert Jugović (Bizovac, 08.09.1979.) mladomisnik, od 18.08.2008. do 22.08.2009.
  14. vlč. Davorin Anđić (Brčko /BiH/, 13.01.1985.) mladomisnik, od 23.08.2009. do 18.08.2011.
  15. vlč. Ivan Živić (Sikirevci, 24.05.1980.) mladomisnik, od 18.08.2011. - 19.08.2014.
  16. vlč. Drago Marković, od 20.08.2014.
  17. vlč. Ivan Kuterovac

 

ĐAKONI

  1. vlč. Ivica Zrno (Vinkovci, 09.02.1981.), od 26.11.2005. do 01.05.2006., Mladu misu slavio u Otoku 16.07.2006. godine.
  2. vlč. Robert Jugović, (Bizovac, 08.09.1979.), od 01.12.2007. do 04.05.2008., Mladu misu slavio u Bizovcu 19.07.2008. godine.
  3. vlč. Josip Semialjac (Koška, 05.04.1984.), od 16.03.2009. do 01.06.2009., Mladu misu slavio u Koški 05.07.2009. godine.
  4. vlč. Jakob Šunjara (Kuševac, 15.07.1985.), od 28.11.2009. do 03.05.2010. godine., Mladu misu slavio u Kuševcu 18.07.2010. godine.
  5. vlč. Vedran Mešanović (Otok, 18.02.1986.), od 27.11.2010. do 30.04.2011. godine, Mladu misu slavio u Otoku 03.07.2011. godine.
  6. vlč. Ivan Stipić (Konjic, 08.04.1987.), od 01.09.2012. do 19.05.2013. godine, Mladu misu slavio u Ivankovu 07.07.2013.
  7. vlč. Dario Hrga (Đakovo, 14.03.1979.), od 11.10.2013. -
  8. vlč. Ivan Lovrić

 

mons. Marko Majstorović

Adresa: E.Kumičića 16, 
35000 Slavonski Brod
Tel./faks.: 035/410-559; 
mob: 091/5360512
E-mail:
zupaduhasvetog@gmail.com
Župnik: vlč. Florijan Kvetek
Župni vikar: vlč. Ivan Lovrić

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA TOKOM GODINE

Ponedjeljak: Neradni dan
Utorak: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Srijeda: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Četvrtak: 9:00-12:00
Petak: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Subota: 9:00-12:00

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA TIJEKOM LJETA

Ponedjeljak: Neradni dan
Utorak, četvrtak i subota:
9:00-12:00
Srijeda i petak: 16:00-17:30

ŽUPNI URED

Kontakt
Često postavljana pitanja