Karitativna skupina

Karitativna skupina - pomaže potrebitima

Čovjek ne može živjeti sam, naročito ako je u potrebi, a tu je Crkva najosjetljivija.

Karitativni rad  prisutan je u našoj Župi više od 20 godina, a karitativna skupina djeluje 8 godina. U toj skupini ima redovitih 15 volontera, po potrebi i više, među kojima je i s. Stanislava. Oni radosno daruju svoje vrijeme i sposobnosti kako bi olakšali potrebe svojih najbližih. Oni svaki mjesec potrebitima odvezu oko 70 do 100 paketa hrane. Susrete imamo svaki mjesec. U župi je uspostavljen i telefon:

IMAM – TREBAM koji je otvoren četvrtkom od 16 - 18 sati, a broj je: 415 -175.

U sve te karitativne djelatnosti uključeni su Karmelski laici koji su uvijek spremni pomoći bolesnima, potrebnima i ublažiti njihovu bijedu. Uz materijalnu pomoć nastoje im otkriti ljepotu Božje blizine da ga spoznaju, zavole, prihvate i s njim idu putem ovoga života.

Utemeljiteljica Sestara Karmelićanki BSI, bl. Marija Terezija od sv. Josipa rekla je: "Ne može se gladnom čovjeku govoriti o Bogu." Karitativni rad ima bezbroj nijansa, zato nastojimo uvijek u bolesniku, patniku i siromahu prepoznati lice Krista koji u njima trpi i pomoći mu. On je rekao: "Što got učinite jednomu od moje najmanje braće meni ste učinili." Njegove su riječi istinite i ako ih živimo unose u naše srce dubinsku radost koju nitko ne može oduzeti,  ostaje za vječnost.

U našoj se župi opaža kako sve više raste ljubav i osjećaj kod vjernika da primjećuju svoju braću i sestre u potrebi te im na različite načine pomažu. Često znaju pitati: "Sestro, željeli bismo nešto učiniti za potrebne". Obično se tu preuzme briga za bolesne i potrebne u svojoj sredini. Odveze ih se liječniku, očisti kuća, donese potrebno iz trgovine... Drugi opet pomažu s odjećom, hranom, namještajem, dječjim igračkama. Ima bezbroj načina na koji se može pomoći.

Na župnoj katehezi nastojimo potaknuti djecu da misle na druge i prepoznavaju njihove potrebe. Svojim malim odricanjem oni radosno priređuju darove kojima razvesele naše bolesne i starije za Božić.

Naravno, tu imamo i veliku podršku našeg župnika mons. Stjepana Belobrajdića koji nam i financijski omogućuje da možemo drugima prirediti radost.

Adresa: E.Kumičića 16,
35000 Slavonski Brod
Tel./faks.: 035/410-559;
mob: 091/5360512